Feltételek és feltételek

1. Alapvető rendelkezések

Az Általános Szerződési Feltételek a www.allprint.sk weboldalon történő vásárlásokra vonatkoznak. Ezek a feltételek meghatározzák egyrészt az eladó (szállító), másrészt a vevő (vásárló) jogait és kötelezettségeit.

A www.allprint.sk weboldal eladója és üzemeltetője az Ing. Vladimír Braniš, Ulica Juraja Slottu 6467/16, 917 01 Trnava, személyi azonosító: 46308831, HÉA-szám: 1075990949, cégjegyzékszám: 250-31083, IBAN: SK48 8330 0000 0023 0313 7644.

Vevő (fogyasztó) - olyan természetes vagy jogi személy, aki nem üzleti célból (pl. személyes fogyasztásra vagy családtagok számára) vásárol termékeket vagy vesz igénybe szolgáltatásokat.

Vevő (vállalkozó) - a fogyasztónak nem minősülő vevő - olyan személy, aki az adásvételi szerződés megkötésekor és végrehajtásakor kereskedelmi vagy egyéb üzleti tevékenysége keretében jár el.

Eladó (szállító) - természetes személy - vállalkozó vagy jogi személy, akivel a vevő szerződést köt vásárlás (megrendelés) esetén.

Az Eladó és a Vevő közötti valamennyi szerződéses kapcsolat a Szlovák Köztársaság joga szerint jön létre. Amennyiben a fogyasztó szerződő fél, az általános szerződési feltételekben nem szabályozott jogviszonyokra a módosított 40/1964. sz. törvény, a Polgári Törvénykönyv, a módosított 250/2007. sz. törvény, a módosított fogyasztóvédelmi törvény, valamint a módosított 108/2000. sz. törvény, a módosított fogyasztóvédelmi törvény az irányadó. a házaló és csomagküldő kereskedelemben a fogyasztók védelméről szóló, módosított rendelet. Ha a szerződő fél vállalkozó, az általános szerződési feltételek által nem szabályozott jogviszonyokra a módosított 513/1991. sz. törvény, a Kereskedelmi törvénykönyv vonatkozik.

2. Az adásvételi szerződés megkötésének módja

2.1 A jelen feltételek szerint üzleti kapcsolat a Szállító és a Vevő közötti, a Vevőnek történő áruszállításra vagy szolgáltatásnyújtásra vonatkozó konkrét megrendeléssel kapcsolatos kapcsolatot jelenti.

2.2 A Vevő megrendelése az adásvételi szerződés megkötésére vonatkozó ajánlatnak minősül. Maga az adásvételi szerződés akkor jön létre, amikor az Eladó a Vevő adásvételi szerződéstervezetéhez való kötelező érvényű hozzájárulását, azaz a megrendelésnek az Eladó által e-mail üzenet formájában történő kötelező érvényű visszaigazolását kézbesíti. Ettől a pillanattól kezdve a Vevő és az Eladó között kölcsönös jogok és kötelezettségek keletkeznek, amelyeket az adásvételi szerződés és a jelen Általános Szerződési Feltételek határoznak meg, amelyek az adásvételi szerződés szerves részét képezik.
A kötelező érvényű rendelési visszaigazolás az Eladó által a Vevőnek a megrendelés előzetes elfogadását, valamint a Vevő által kért áru rendelkezésre állásának és szállítási időpontjának ellenőrzését követően küldött e-mail visszaigazolás. A kötelező érvényű rendelési visszaigazolás tartalmazza az áru megnevezésére és specifikációjára vonatkozó adatokat, amelynek értékesítése az adásvételi szerződés tárgyát képezi, az áru vagy egyéb szolgáltatás árára vonatkozó további adatokat, az áru szállítási idejére vonatkozó adatokat, az áru árára, feltételeire, a szállítás módjára és időpontjára vonatkozó adatokat, az áru Vevőnek történő átadásának megállapodott helyére történő szállításának módjára és időpontjára vonatkozó adatokat, az eladóra vonatkozó adatokat, illetve egyéb adatokat.

2.3 A megrendelés benyújtásával a Vevő megerősíti, hogy elfogadja a megrendelés benyújtásának időpontjában hatályos feltételeket, és azok az adásvételi szerződés megkötésének pillanatától kezdve kötelező érvényűek számára. A Vevő a megrendelés elküldésével megerősíti, hogy a megrendelés leadása előtt elolvasta ezeket a feltételeket, és fenntartás nélkül elfogadja azokat.

3. A szerződéstől való elállás

3.1 A fogyasztó (nem vállalkozó) az áru átvételétől számított 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől. Ha a fogyasztó a fenti határidőn belül él az elállási jogával, tudomásul veszi, hogy a szállító jogosult a szerződéstől való elállással kapcsolatban bizonyíthatóan felmerült, elkerülhetetlen költségek megtérítését követelni.

3.2 Ha úgy dönt, hogy eláll a szerződéstől, kérjük, lépjen kapcsolatba velünk, és küldjön egy írásos elállási nyilatkozatot, amely tartalmazza a számla számát, a vásárlás dátumát, a megrendelt áru leírását és a vevő számlaszámát. A megvásárolt árut a vásárlást igazoló bizonylattal együtt küldje el a szállító címére. Az áru visszaküldésének költségei a fogyasztót terhelik.

3.3. Az Eladó köteles a Fogyasztónak a szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül visszatéríteni az áruért vagy szolgáltatásért fizetett árat vagy a Fogyasztó által az áruért vagy szolgáltatásért fizetett előleget, beleértve a Fogyasztónak az áru vagy szolgáltatás megrendelésével kapcsolatban felmerült költségeit is.

3.4 Az Eladó fenntartja a jogot, hogy a megrendelést vagy annak egy részét törölje, ha az áru készlethiánya vagy elérhetetlensége miatt nem tudja az árut a Vevőnek a jelen Általános Szerződési Feltételekben meghatározott határidőn belül vagy a Fogyasztónak megadott áron leszállítani. Ilyen helyzet bekövetkezése esetén az Eladó haladéktalanul felveszi a kapcsolatot a Vevővel, hogy megállapodjanak a további teendőkről. Ha a Vevő a vételár egy részét vagy egészét már kifizette, ezt az összeget 14 napon belül visszautaljuk a Vevő számlájára vagy címére.

3.5 Az áru leszállításakor vagy a szolgáltatás nyújtásakor a szerződéstől való elállás lehetősége nem áll rendelkezésre a fogyasztó egyedi igényei szerint készült áruk, egyedi gyártású áruk vagy kifejezetten egyetlen fogyasztónak szánt áruk értékesítése esetén.

4. Szállítási és fizetési feltételek

4.1 A szokásos szállítási idő 2-5 munkanap, ez azonban a termék elérhetőségétől, a rendelés méretétől és a munkaterheléstől függően változhat. A szállítási határidőt közöljük Önnel. Kivételes körülmények között, ha az árut nem tudjuk a megbeszélt időpontig leszállítani, az Eladó haladéktalanul értesíti Önt erről a tényről.   A teljesítés tárgyának a megadott helyre történő szállítása a teljesítés teljesítésének minősül.

A szállítás módja és ára:

SZÁLLÍTÁS FUTÁRBAN, vagy cégünk által: A postaköltség és a csomagolás minimum 4,90 €. A postaköltség és a csomagolás összege a megrendelés súlyától, a csomagok számától és a szállítási helytől függ. A postaköltség pontos összegét az árajánlatban adjuk meg.

Bizonyos esetekben fenntartjuk a jogot a Szlovák Posta általi szállítás megváltoztatására.

Fizetési lehetőségek:

ELŐLEGES FIZETÉS SZÁMLÁVAL: A megrendelt áruk teljes összegéről és a szállításról előlegszámlát állítunk ki Önnek. Amint a kiszámlázott összeg jóváírásra került az Eladó bankszámláján, az árut elküldjük Önnek.

4.2. Az Eladó fenntartja magának a jogot, hogy technikai okokból, az Eladó vagy e szolgáltatások közvetítője részéről felmerülő akadályok miatt vagy vis maior miatt átmenetileg vagy véglegesen korlátozza a fizetési módokat.

4.3 A Vevő köteles az árut alaposan megvizsgálni az áru átvételekor a fuvarozótól/futártól, és az áru átvételét az áru átvételekor az átvételi elismervény aláírásával igazolni. Ha a Vevő azt tapasztalja, hogy az áru vagy az áru csomagolása mechanikai sérülést szenvedett, köteles értesíteni a fuvarozót, és jelenlétében ellenőrizni az áru állapotát. Amennyiben az áru sérülését észleli, a Vevő köteles jegyzőkönyvet felvenni az áru sérülésének mértékéről és jellegéről, amelynek pontosságát a fuvarozónak meg kell erősítenie. Az így készített és az Eladónak átadott jegyzőkönyv alapján az Eladó utólag gondoskodhat az áru hibájának kijavításáról, árengedményt adhat az árura, vagy az áru helyrehozhatatlan hibája esetén új árut szállíthat a Vevőnek.

5. Reklamációs eljárás (hibákért való felelősség, jótállás, reklamációk)

5.1 A Fogyasztó panaszt tehet az áruval kapcsolatban e-mailben a allprint@allprint.sk címen, postai úton az Eladó mindenkori székhelyének címére vagy személyesen az Eladó székhelyének címén, olyan dokumentumokkal együtt, mint például szállítólevél, számla. A panaszban meg kell adni: azonosító adatait; a Fogyasztó által kifogásolt áru leírását; az áru hibájának leírását; annak a megrendelésnek vagy számlának a számát, amelyre a panasz vonatkozik.

5.2 Az áru átvételekor a Fogyasztó köteles ellenőrizni: hogy az árut a megrendelésnek megfelelően szállították-e neki; hogy az árut a megrendelésnek megfelelő mennyiségben szállították-e neki; hogy az áru vagy annak csomagolása nem sérült-e meg.

5.3 A fogyasztónak jogában áll nem átvenni az árut, ha az áru vagy annak csomagolása láthatóan mechanikai sérülést szenvedett, amelyet nyilvánvalóan a szállítás okozott, vagy ha az áru hiányos. Ilyen esetben a fogyasztó minden esetben köteles az adott fuvarozónak kárbejelentést/panaszbejelentést készíteni, vagy megtagadni a küldemény átvételét. Az ép csomagolású áruk mechanikai sérüléseit a küldemény átvételét követően azonnal be kell jelenteni, és az árut nem szabad felhasználni. Az ilyen jellegű későbbi reklamációkat a fuvarozó kárrendezési szabályzatára tekintettel nem fogadják el.

5.4 Ha a Fogyasztónak olyan árut szállítottak, amely sérülés jeleit, nyilvánvaló hibákat mutat, vagy a Fogyasztó által megrendeltnél kisebb mennyiségben került kiszállításra, a Fogyasztó köteles az árut elfogadni, de ezeket a tényeket a szállítólevélben jelezni. A Fogyasztó köteles az ilyen szállítólevelet haladéktalanul elküldeni az Eladónak, és a hibák miatt reklamálni. Ha a Fogyasztó e cikk alapján megtagadja az áru átvételét, az Eladó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni.

5.5 Ha az igényt távközlés útján jelentik be, az Eladó köteles a követelésről szóló visszaigazolást haladéktalanul átadni a Fogyasztónak, ha a visszaigazolás azonnali kézbesítése nem lehetséges, azt indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a követelés igazolásával együtt kell átadni.

5.6 A garancia időtartama 24 hónap. Ha az árun, annak csomagolásán vagy a mellékelt használati utasításon hosszabb időtartam van feltüntetve, a jótállási idő nem jár le ezen időtartam lejárta előtt. A felelősségi jogokat az Eladóval szemben az alábbiakban meghatározott módon kell gyakorolni.

5.7 A garancia nem terjed ki az Árukban bekövetkezett olyan károkra, amelyeket többek között a következők okoznak:

a) természetes vagy túlzott mechanikai kopás,
b) az áru vagy részeinek szennyeződése a karbantartás elhanyagolása, az áru gondozásának elhanyagolása miatt,
c) az áru használata olyan körülmények között, amelyek nem felelnek meg annak a környezetnek a hőmérsékletének, porosságának, páratartalmának, kémiai és mechanikai hatásainak, amelyben az árut általában használják,
d) külső hatások, pl..
e) az áru illetéktelen személy általi manipulálása (szakszerűtlen javítás, összeszerelés vagy módosítás),
f) az áru használata az utasításokkal, műszaki szabványokkal, az áru egyéb dokumentációjával vagy az áru rendeltetésének megfelelően,
g) mechanikai sérülés, az áru gondatlan, aránytalan fizikai kezeléssel, az áru rétegeinek szándékos megkarcolásával stb. károsodott áru,
h) a nyilvánvaló hibák bejelentésének elmulasztása az áru átvételekor,
i) a jótállási idő lejárta után.

5.8 A garancia nem terjed ki a természeti csapás, természeti katasztrófa, erőszakos károk, időjárási körülmények vagy szélsőséges és rendellenes körülmények közötti működés által okozott károkra.

5.9. Az Eladó az eladott termék hibáiért a Fogyasztó általi átvételt követően felel. Használt tételek esetében az Eladó nem felel a használatból vagy elhasználódásból eredő hibákért. Alacsonyabb áron értékesített tételek esetében a Fogyasztó nem felel azért a hibáért, amelyért az alacsonyabb árban állapodtak meg.

5.10. Az Eladó köteles a reklamáció kezelésének módját haladéktalanul, bonyolultabb esetekben a reklamációs eljárás megkezdésétől számított 3 napon belül, indokolt esetben, különösen, ha az áru állapotának komplex műszaki felmérése szükséges, legkésőbb a reklamációs eljárás megkezdésétől számított 30 napon belül meghatározni. A reklamáció kezelési módjának meghatározásáról az Eladó a Fogyasztó által a regisztráció során vagy a megrendelésben megadott e-mail címre küldött e-mail értesítéssel is értesítést küldhet. A panaszkezelés módjának meghatározását követően az Eladó a panaszt haladéktalanul kezeli, indokolt esetben a panasz később is kezelhető. A panasz feldolgozása azonban nem tarthat tovább a panasz benyújtásától számított 30 napnál. A reklamáció feldolgozására nyitva álló határidő lejárta után a Fogyasztónak joga van elállni az adásvételi szerződéstől.

5.11. Az Eladó e-mailben vagy ajánlott levélben tájékoztatja a Fogyasztót a panaszeljárás befejezéséről és a panasz eredményéről. Ha a Fogyasztó az adásvételi szerződés megkötésétől számított első 12 hónapon belül árura vonatkozó reklamációt nyújtott be, az Eladó a reklamációt kizárólag szakértői vélemény, illetve meghatalmazott, bejelentett vagy akkreditált személy által kiadott szakvélemény vagy kijelölt személy által kiadott vélemény (a továbbiakban: árufelülvizsgálat) alapján, annak elutasításával rendezheti. A szakértői értékelés eredményétől függetlenül az Eladó nem követelheti a Fogyasztótól az áru szakértői értékelésének költségeit vagy az áru szakértői értékelésével kapcsolatos egyéb költségeket.

5.12 Az áru szakértői értékelésének tartalmaznia kell: a szakértői értékelést végző személy azonosítását; az értékelt termék pontos azonosítását; a termék állapotának leírását; az értékelés eredményét; a szakértői értékelés időpontját.

5.13. Az Eladó köteles a reklamáció elutasítását indokoló szakmai értékelés egy példányát legkésőbb a reklamáció benyújtásától számított 14 napon belül a Fogyasztó rendelkezésére bocsátani.

5.14. Ha a Fogyasztó a szerződés megkötésétől számított 12 hónap elteltével reklamációt nyújtott be a termékkel kapcsolatban, és az Eladó elutasította azt, az Eladó köteles a reklamációkezelésről szóló dokumentumban megjelölni, hogy a Fogyasztó kinek küldheti el az árut szakmai értékelésre. Ha a Fogyasztó az árut szakértői értékelésre a panaszkezelésről szóló dokumentumban megjelölt személyhez küldi, az áru szakértői értékelésének költségei, valamint minden egyéb, ésszerűen felmerülő kapcsolódó költség az Eladót terheli, függetlenül a szakértői értékelés eredményétől. Ha a Fogyasztó az Eladó által kijelölt személy által végzett szakvéleményezéssel bizonyítja az Eladó felelősségét az áru állítólagos hibájáért, a Fogyasztó újra érvényesítheti igényét; a jótállási idő nem jár le az áru szakvéleményezésének elvégzése alatt. Az Eladó köteles a Fogyasztónak az újbóli igényérvényesítéstől számított 14 napon belül megtéríteni az áru szakszerű értékelésével kapcsolatban felmerült valamennyi költséget, valamint az ésszerűen felmerült valamennyi kapcsolódó költséget. Az újra érvényesített követelés nem utasítható el.

5.15. Ha a hiba orvosolható, a Fogyasztónak joga van ahhoz, hogy a hibát térítésmentesen, időben és megfelelő módon kijavíttassa. Az Eladó a hiba elhárítása helyett bármikor kicserélheti a hibás árut hibátlanra. Ha a hiba nem orvosolható, és megakadályozza az áru hibátlanul történő megfelelő használatát, a Fogyasztónak joga van az áru kicseréltetésére vagy a szerződéstől való elállásra. Ugyanezek a jogok illetik meg a Fogyasztót, ha a hiba orvosolható, de a Fogyasztó a javítást követően a hiba megismétlődése vagy a hibák nagyobb száma miatt nem tudja megfelelően használni az árut. Legalább három hiba többszörös hibának minősül, és ugyanazon hiba legalább két korábbi javítást követő újbóli megjelenése a hiba megismétlődésének minősül.

5.16. A jogos igény rendezésével a jótállási idő meghosszabbodik az igény időtartamával. Ha a reklamáció rendezése a törvényes jótállási időn belül az áru újjal történő kicserélésével történik, akkor a jótállási idő a reklamáció rendezésének időpontjától kezdődik újra.

5.17. A Fogyasztónak joga van jogorvoslati kérelemmel fordulni az Eladóhoz (e-mailben a allprint@allprint.sk címre), ha nem elégedett azzal, ahogyan az Eladó a panaszát kezelte, vagy ha úgy véli, hogy az Eladó megsértette a jogait. Ha az Eladó e kérésre nemleges választ ad, vagy a kérés elküldésétől számított 30 napon belül nem válaszol, a Fogyasztónak joga van alternatív vitarendezési eljárás kezdeményezésére irányuló javaslatot benyújtani egy alternatív vitarendezési szervezethez (a továbbiakban: AVR szervezet) a 391/2015. sz. törvény alapján. Az AVR-szervezetek a 391/2015. sz. törvény 3. §-a szerinti hatóságok és felhatalmazott jogi személyek. A fogyasztó a 391/2015. sz. törvény 12. §-a szerint meghatározott módon nyújthat be javaslatot. Az ADR-szervezetek listája megtalálható a Szlovák Köztársaság Gazdasági Minisztériumának honlapján: www.mhsr.sk.

5.18. A fogyasztó panaszt nyújthat be az RSO alternatív vitarendezési platformján keresztül is, amely online elérhető a http://ec.europa.eu/consumers/odr/index_en.htm címen.

5.19. Alternatív vitarendezést csak fogyasztó - olyan természetes személy, aki fogyasztói szerződés megkötése és teljesítése során nem üzleti, foglalkoztatási vagy szakmai tevékenysége keretében jár el - vehet igénybe. Az alternatív vitarendezés csak a Fogyasztó és az Eladó közötti, fogyasztói szerződésből eredő vagy azzal kapcsolatos vitára vonatkozik. Az alternatív vitarendezés csak a távollevők között kötött szerződésekre vonatkozik. Az alternatív vitarendezés nem vonatkozik azokra a vitákra, amelyekben a vita értéke nem haladja meg a 20 eurót. Az alternatív vitarendezési szervezet az alternatív vitarendezés kezdeményezéséért a Fogyasztótól legfeljebb 5 EUR (HÉA-t is tartalmazó) díj megfizetését kérheti.

7. Adatvédelmi politika

Az adatvédelmi szabályzat szövege itt található: adatvédelmi szabályzat (link)

8. Záró rendelkezések

9.1 A megrendelés elküldésével a Vevő megerősíti, hogy elolvasta ezeket a feltételeket és teljes egészében elfogadja azokat.

9.2 Az Eladó fenntartja a jogot a jelen feltételek módosítására. A feltételek módosításának írásbeli bejelentési kötelezettségét a www.allprint.sk weboldalon történő elhelyezéssel teljesíti.

9.3 Az Eladó fenntartja a jogot a termékek színezésére. Ez azt jelenti, hogy a termék végső színmegvalósítása nem feltétlenül egyezik meg pontosan a monitoron megjelenő színnel. A színeltérés a különböző színmódok, az eltérő nyomtatási/gyártási technológia vagy a hordozóanyag használatából adódhat. Ez nem reklamálható, és rendszeres megrendelések esetén is előfordulhat.

Ezek a feltételek 2023.10.21-től érvényesek.